Centrum Języków Obcych EFFEKT - baner przy siedzibie szkoły
firma
/
Michał A. Nowakowski

Opublikowano:  23 kwietnia 2024
Zaktualizowano: 23 kwietnia 2024
Ilość komentarzy: 2

Skomentuj artykuł

22 lata CJO EFFEKT

Co się wydarzyło w ciągu 22 lat historii CJO EFFEKT? Jakie ulepszenia wprowadziliśmy dla Ciebie przez ten okres? Co będzie dalej?

26.02.2002

W chłodny (tylko 8 °C) pochmurny dzień - 26 lutego 2002 - powstała firma, która rozświetliła i ociepliła  życie tysięcy ludzi, dzięki temu, że skutecznie uczy(ła) ich języków obcych. Ta firma to Centrum Języków Obcych EFFEKT.

Ten moment nastąpił ponad 22 lata temu, od tego czasu przemierzyliśmy niesamowitą drogę – od małej szkoły językowej do renomowanego centrum edukacyjnego, które teraz Ty i ja znamy jako Centrum Języków Obcych EFFEKT.

Już od samego początku szkoła językowa, którą teraz tworzymy, stawiała na nowoczesność i mierzalne efekty. W ciągu kilku lat staliśmy się centrum egzaminacyjnym TELC, a oddziały szkoły powstawały w pobliskich miejscowościach, w tym w Szczecinie.

Punkt zwrotny

2011 rok to punkt zwrotny w historii CJO EFFEKT z dwóch względów.

Po pierwsze, dotychczasowa właścicielka szkoły postanowiła sprzedać główną siedzibę szkoły w Goleniowie, a ja razem z moją żoną Tatianą ją kupiliśmy. Do tego czasu praktycznie wszystkie oddziały szkoły (poza Szczecinem) się zamknęły, pozostawiając jedynie prężnie działający Goleniów.

Po drugie, zdecydowaliśmy się z Tatianą przenieść szkołę z lokalu przy ul. Sportowej 4 do nowoczesnego biurowca przy pl. Lotników 2. Ta duża i kosztowna inwestycja została zrealizowana w błyskawicznym tempie: w ciągu 2 miesięcy nowy lokal przyjął pierwszych kursantów.

"stary" EFFEKT przy ul. Sportowej

warto uczyć się w szkole językowejwarto uczyć się w szkole językowej

"nowy" EFFEKT przy pl. Lotników

warto uczyć się w szkole językowejwarto uczyć się w szkole językowej

Kamienie milowe

Początki nie były łatwe, ale nasze podstawowe założenie - nauka swobodnej i skutecznej komunikacji - zawsze przyświecało naszym działaniom. Oto kilka kamieni milowych, które wydarzyły się w ostatnich latach:

2016

Zaczęliśmy korzystać z nowoczesnego E-dziennika Langlion. Korzyść dla Ciebie: proste zarządzanie swoimi zajęciami oraz prawie do zera wyeliminowanie błędów związanych z planem zajęć (konflikt sal, lektorów lub grup).

warto uczyć się w szkole językowej

2017

Wprowadziliśmy nasze autorskie kursy dla nastolatków eFFekt ULTRA English. Korzyść dla Ciebie: nastolatkowie (których nudzi praca ze standardową książką) uczą się mówienia za pomocą gier, zabaw, scenek, co zapewnia im MAKSymalnie dużo frajdy i motywacji.
warto uczyć się w szkole językowej

2019

Wprowadziliśmy podręczniki wydawnictwa National Geographic Learning. Korzyść dla Ciebie: z publikacji światowej sławy wydawnictwa nasi uczniowie mogą uczyć się nie tylko angielskiego, ale też poznawać nowe kraje i ludzi oraz zdobywać kompetencje XXI wieku.
warto uczyć się w szkole językowej

2020

Aż trzy innowacje! Oto one:

 • rozpoczęliśmy prowadzenie zajęć zdalnych (które z sukcesem prowadzimy do tej pory dla klientów biznesowych). Korzyść: możesz się uczyć na kursach dla dorosłych z każdego miejsca i o każdej porze.
 • zleciliśmy stworzenie nowego logo, które podkreśla, że uczymy skutecznej komunikacji. Korzyść: proste i jednoznaczne logo pomaga Ci od razu nas rozpoznać.
 • dokonaliśmy premiery naszej autorskiej metody dla dorosłych Speaking JOY. Korzyść: uczysz się mówić bez barier, skutecznie się komunikować oraz odnaleźć się w typowych sytuacjach za granicą.
warto uczyć się w szkole językowej

2021

Zostaliśmy (jako jedyni w Goleniowie!) Akredytowanym Centrum Metody Teddy Eddie. Korzyść dla Ciebie: Twoje dzieci w wieku od 2 do 7 lat uczą się angielskiego korzystając z najlepszej możliwej metody w Polsce.
warto uczyć się w szkole językowej

2022

Nastąpiły dwie główne innowacje:

warto uczyć się w szkole językowej

2023

tu wprowadziliśmy też dwa duże udoskonalenia:

 • uruchomiliśmy dla lektorów platformę narzędziowo-szkoleniową. Korzyść: szybciej i łatwiej wdrażamy nowych lektorów, a obecni są zawsze na bieżąco z najnowszymi zdobyczami współczesnej metodyki.
 • opracowaliśmy własne programy do podręczników National Geographic Learning: NGL Odkrywaj Świat i NGL Łatwa Szkoła. Korzyść: nasi uczniowie w wieku szkolnym są bardziej zaangażowani i zmotywowani do nauki, bo jeszcze bardziej dopasowujemy kursy do potrzeb każdego dziecka.
warto uczyć się w szkole językowej
Jak widać przez ostatnie 8 lat cały czas się rozwijaliśmy, aby jak najskuteczniej uczyć naszych kursantów. Nieustanne podnoszenie jakości zajęć sprawia, że coraz więcej osób chce korzystać z nauki skutecznej komunikacji w naszej szkole.

Co w 2024 roku?

To były w skrócie 22 lata CJO EFFEKT. A co przyniesie rok 2024? Jakie zmiany wprowadzimy w CJO EFFEKT, aby jeszcze skuteczniej uczyć naszych klientów?

O tym dowiesz się już niedługo w kolejnym poście, ale jeśli chcesz, spróbuj zgadnąć i napisz w komentarzu poniżej jaką (OGROMNĄ!) zmianę szykujemy już w kolejnym miesiącu!

Nigdy nie leciałeś samolotem?

Słabo (lub w ogóle nie) mówisz po angielsku?

Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przygotowaliśmy ebooka, który zawiera

52 najczęściej używane zwroty w języku angielskim!

Na pewno przydadzą Ci się one podczas zagranicznych podróży. Czego dokładnie się nauczysz z naszego ebooka? Dzięki temu przewodnikowi będziesz w stanie swobodnie:

 • poruszać się po lotnisku 🛩️
 • zamówić posiłek w restauracji 🍝
 • wynająć samochód 🚗
 • poprosić o pomoc 🛟
 • zameldować się w hotelu 🏨

Kliknij przycisk obok, aby kupić 28-stronnicowy Niezbędnik Początkującego Podróżnika, który uratuje Ci skórę podczas zagranicznego wyjazdu:

Jeśli ten artykuł dał Ci jakąś wartość, to podziel się nim w mediach społecznościowych lub przez mejla:

 1. Dołączyłam do zespołu EFFEKT 21 sierpnia 2023 r., niedługo minie mi tu pierwszy roczek ???????? Bardzo fajna ekipa, super atmosfera i SKUTECZNA nauka języków! Nadchodzą super zmiany ????

 2. I pomyśleć ile to osób miało okazję poznać angielski przez te wszystkie lata ^^

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.