Angielski dla przedszkolaków
metodyka
/
Michał A. Nowakowski

Opublikowano:  22 marca 2021
Zaktualizowano: 14 maja 2024
Ilość komentarzy: 0

Skomentuj artykuł

Angielski dla przedszkolaków: Nie popełniaj moich błędów!

Od kiedy posyłać małe dziecko na angielski? Czy zabawa jest najważniejsza na zajęciach językowych? Czy przedszkolak jest w stanie mówić po angielsku całymi zdaniami?

Angielski dla przedszkolaków: Mój sposób

KIEDY urodziła się moja pierwsza córka, uważałem (wbrew opinii mojej żony - wiem, wiem, śmiertelny błąd), że nauka angielskiego w przedszkolu i szkole nie była najlepszym rozwiązaniem. Wiedziałem, że w małych dzieciach drzemie olbrzymi potencjał, ale sądziłem, że zajęcia dwa razy w tygodniu to tylko strata czasu. Zależało mi, aby nauczyła się angielskiego od rodzimych użytkowników języka, więc postanowiłem, że jak będzie starsza to wyjedziemy na dłuuuugie wakacje do UK albo USA. Ale jakoś nie zapowiadało się żebyśmy mieli niedługo wyjeżdżać, a kiedy moja starsza córka przychodziła do rodziców do pracy, było widać, że chce być z innymi dziećmi w grupie, nawet jeśli były 3-5 lat starsze od niej! W końcu ustąpiłem (całe szczęście!) i kiedy miała 5 lat zapisałem ją do grupy. Po prawie trzech latach i jej postępach, widzę, że była to słuszna decyzja (choć trochę późna).

Kiedy urodziła się moja druga córka, wiedziałem, że chcę , aby rozpoczęła przyswajanie angielskiego znacznie wcześniej. Kiedy skończyła 3 lata, zapisałem ją do grupy maluchów u nas, w CJO EFFEKT. Niedługo minie rok jej nauki i muszę powiedzieć, że bardzo lubi te zajęcia. Nie może się doczekać kolejnych zajęć z „ciocią” Natalką i używa już sporo słówek.

Wątpliwości

Ale mimo tego, że te zajęcia są tak dobre, kilka pytań pozostawało mi w tyle głowy jeśli chodzi o angielski dla przedszkolaków:

 • Jak uczyć nie tylko słów, ale i całych zdań?
 • Jak wykorzystać każdą chwilę zajęć nie tylko na wspaniałą zabawę, ale też skuteczną naukę (co jest prawdziwym wyzwaniem wśród 2-, 3- latków)?
 • Jak sprawnie na bieżąco informować rodziców o postępach ich pociech?
 • Jak uatrakcyjnić naukę bez odwoływania się do prac plastycznych (bo jak zauważyli lektorzy takim maluchom zabiera to mnóstwo czasu)?
 • Jak sprawić, żeby program był elastyczny tzn. dostosowany do dzieci o różnych temperamentach?
 • Jak zachęcić nawet takie malutkie dzieci do mówienia całymi zdaniami (w końcu na tym polega misja naszego Centrum!)?

Angielski dla przedszkolaków: rozwiązanie

Angielski dla przedszkolaków

ANGIELSKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW. Licencjonowany angielski dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat.

Szukaliśmy odpowiedzi na te pytania… Przeczesywaliśmy internety… Wertowaliśmy podręczniki… Rozmawialiśmy z metodykami… Uczęszczaliśmy na szkolenia… Aż w końcu na jednym z nich moja żona znalazła rozwiązanie:

Właściciele szkół i metodycy kilkuset placówek w Polsce jednomyślnie polecają nowoczesne rozwiązanie edukacyjne do nauki języka angielskiego: metodę Teddy Eddie dla dzieci od 2 do 7 lat.

Teddie Eddie w Goleniowie

Jako anglista i metodyk wiedziałem, że najskuteczniejszą metodą nauki dla dzieci jest zanurzenie ich w docelowym języku. Mój błąd polegał na sądzeniu, że jest to możliwe tylko w kraju gdzie używa się go w codziennym życiu. Ale to nie jest prawda.

Możemy małe dziecko zanurzyć w angielskim mieszkając w Polsce. Trzeba tylko skorzystać z metody Teddy Eddie!

Jak tej metodzie udaje się to osiągnąć? Oto kilka powodów:

 • Teddy Eddie łączy prawdziwą naukę z doskonałą zabawą: nauczanie dzieci jest traktowane bardzo poważnie, ale nie są przemęczane
 • Teddy Eddie jest bardzo elastyczny jeżeli chodzi o wiek, poziom, umiejętności i predyspozycje dzieci: nawet w mieszanych grupach każde dziecko wyciągnie maksymalnie dużo korzyści (od osłuchania się, poprzez uczenie się rozumienia i reagowania, do umiejętności komunikacyjnych) nieporównywalne z żadnym innym programem
 • Teddy Eddie zapewnia bogactwo językowe: mnóstwo opowiadań, tekstów, słuchowisk stwarza możliwość zanurzenia się w języku. Dziecko przyswaja tyle, na ile jest gotowe (podobnie jak w języku ojczystym).
 • Teddy Eddie uczy słownictwa w kontekście zdań, tesktów i sytuacji, a nie jako serii pojedynczych słówek

Z tych względów rozpoczęliśmy proces uzyskiwania licencji. Po pierwszej serii szkoleń z dumą możemy stwierdzić, że uzyskaliśmy status Akredytowanego Centrum Metody Teddie Eddie. Co to oznacza dla naszych obecnych i przyszłych klientów?

akredytowane centrum metody TeddieEddie goleniów

CERTYFIKAT. Po serii szkoleń uzyskaliśmy status Akredytowanego Centrum Metody Teddy Eddie.

 1. Od września będziemy uczyć za pomocą najlepszej metody nauki języka angielskiego dla dzieci przedszkolnych.
 2. W Goleniowie tylko u nas możesz uczyć się za pomocą tej sprawdzonej i skutecznej metody.
 3. Ambitny poziom zajęć jest zagwarantowany, gdyż musimy spełniać wysokie standardy Licencjonodawcy.

A co najważniejsze, nasi mali kursanci będą mieli mnóstwo zabawy podczas zanurzenia się w angielskim świecie Misia Eddiego. To naprawdę najlepszy angielski dla przedszkolaków!

Skąd się wziął Misiu?

Teddy Eddie został stworzony przez trzy mamy anglistki, które latami prowadziły szkoły językowe. Pewnego dnia zdecydowały one stworzyć swoją własną, autorską metodę do nauczania języka angielskiego dzieci w wieku 2-7 lat. Dlaczego?

Były zniechęcone książkami, w których zawartość językowa była znikoma, a dziecko przez cały rok „uczyło się” kilkunastu słów. Poza tym jako mamy wiedziały czego potrzebują ich dzieci, co je „kręci”. Nie znalazły żadnego podręcznika, metody ani programu, który by spełniał ich wysokie wymagania, więc stworzyły metodę, która wykorzystuje ogromny potencjał dzieci i umożliwia prawdziwie „zanurzyć” je w języku. Tak narodził się Teddy Eddie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o tym jak jeden Misiu ma trzy mamy, to tutaj możesz o tym przeczytać.

Jak wyglądają zajęcia?

Można dużo mówić i powiadać jak fajnie jest się uczyć z pomocą Misia, ale na pewno chcesz zobaczyć jak wygląda „na żywo” taki angielski dla przedszkolaków. Mamy dwie dobre wiadomości: pierwsza jest taka, że będziemy organizować lekcje pokazowe w drugiej połowie wakacji, a druga, że możesz już teraz obejrzeć fragmenty lekcji:

W kolejnych tygodniach będziemy publikować i przesyłać więcej materiałów i filmików, abyś mógł lepiej poznać Teddiego Eddiego.

Co teraz?

Czy angielski z Misiem Eddiem brzmi jak wspaniała angielska przygoda dla Twojego maluszka? Jako Akredytowane Centrum Metody Teddy Eddie będziemy otwierać zapisy w pierwszej połowie maja. Rozpoczęliśmy zapisy! Szczegóły oferty znajdziesz w cenniku, a zarezerwować miejsce możesz przez ten formularz. Do tego czasu zapraszamy na nasz blog i naszą stronę na Facebooku, gdzie będziemy przybliżać jak wspaniałym przeżyciem jest angielski z Teddiem Eddiem 🙂

Nigdy nie leciałeś samolotem?

Słabo (lub w ogóle nie) mówisz po angielsku?

Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przygotowaliśmy ebooka, który zawiera

52 najczęściej używane zwroty w języku angielskim!

Na pewno przydadzą Ci się one podczas zagranicznych podróży. Czego dokładnie się nauczysz z naszego ebooka? Dzięki temu przewodnikowi będziesz w stanie swobodnie:

 • poruszać się po lotnisku 🛩️
 • zamówić posiłek w restauracji 🍝
 • wynająć samochód 🚗
 • poprosić o pomoc 🛟
 • zameldować się w hotelu 🏨

Kliknij przycisk obok, aby kupić 28-stronnicowy Niezbędnik Początkującego Podróżnika, który uratuje Ci skórę podczas zagranicznego wyjazdu:

Jeśli ten artykuł dał Ci jakąś wartość, to podziel się nim w mediach społecznościowych lub przez mejla:

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.