dziewczynka 10 lat zamyśla się i potrzebuje motywacji do nauki
motywacja
/
Michał A. Nowakowski

Opublikowano:  7 września 2023
Zaktualizowano: 7 września 2023
Ilość komentarzy: 0

Skomentuj artykuł

Odkryj iskierkę, która rozpali motywację do nauki i zwiększy pewność siebie u Twojego dziecka

O dwóch dziewczynkach oraz o tym jak możesz pomóc swojemu dziecku wyruszyć w świat

Historia zaczyna się…

…pewnego słonecznego dnia w Warszawie dwie dziewczynki, Kasia i Magda, ukończyły 8 klasę w tej samej szkole podstawowej.

Były bardzo podobne do siebie. Miały podobne zainteresowania, charaktery oraz dostawały same piątki. Lubiły chodzić do szkoły i uczyć się nowych rzeczy.

Minęło kilkanaście lat…

Jako już dorosłe kobiety, Kasia i Magda, spotkały się na zjeździe szkolnym. Okazało się, że pomimo upływu lat, nadal wiele je łączy. Obie są w szczęśliwych związkach, mają po dwoje dzieci i… jak się okazało, pracują w tej samej firmie.

Jednak jest między nimi jedna różnica:

Kasia jest managerem średniego szczebla. A Magda… dyrektorem firmy.

Co jest przyczyną tej różnicy?

Pewnie pomyślisz: iloraz inteligencji, talent albo ambicja. Jednak nie jest to żadna z tych rzeczy. Różnica polega na tym, że Magda w wieku 10 lat otrzymała "iskierkę", która rozpaliła w niej motywację, zwiększyła pewność siebie i nauczyła sięgać po swoje.

Dzięki temu Magda poszła do lepszego liceum, na lepsze studia, szybciej zebrała doświadczenie zawodowe. Ta iskierka, która zagwarantowała Magdzie lepszą przyszłość, to przygotowanie i zdanie egzaminu Cambridge Young Learners.

Co to za egzamin i dlaczego − jako świadomi rodzice − powinniście się nim zainteresować?

Zapnij pasy. Po odpowiedź przenieśmy się na początek lat 90'. Do wnętrza jednego z budynków prestiżowego uniwersytetu Cambridge, w którym zebrali się najzdolniejsi lingwiści. To tutaj zaczyna się historia rewolucji w nauczaniu języka angielskiego dla najmłodszych…

W latach 90' zespół najzdolniejszych lingwistów z Cambridge stanął przed nie lada wyzwaniem.

Coraz więcej młodych uczniów na całym świecie rozpoczynało naukę Angielskiego.

Lingwiści z Cambridge zauważyli, że młodzi uczniowie potrzebują odpowiedniego narzędzia do oceny poziomu swojego angielskiego. Bez niego − jak mieliby zmierzyć skuteczność metod uczenia?

Postawili sobie ambitny cel − zaprojektować egzamin, który mierzyłby umiejętności językowych dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Nazywali go "Cambridge English: Young Learners".

Pomysł wydawał się wspaniały, lecz droga do jego realizacji była długa i wyboista. Badacze spędzili całe setki godziny, głowiąc się nad takimi pytaniami:

"Jak możemy stworzyć międzynarodowy test języka angielskiego dla dzieci dla dzieci z różnych krajów i kultur, który będzie dokładny i sprawiedliwy?"
I przede wszystkim:
"Jak sprawić, aby nie tylko oceniał umiejętności, ale też motywował do dalszej nauki i dodawał pewności siebie… zamiast zniechęcać i zabijać motywację, jak robią to stresujące szkolne egzaminy?"
I tak − w 1997 roku − po intensywnych pracach oraz przeprowadzeniu pilotażu, Egzamin Cambridge English: Young Learners po raz pierwszy ujrzał światło dzienne.

Rezultaty?

Od razu pojawiło się ogromne zainteresowanie egzaminem. A w zaledwie 3 lata (do roku 2001) liczba kandydatów na całym świecie przekroczyła ponad 200 tysięcy. Największe zainteresowanie wywołało w krajach takich jak: Chiny, Hiszpania, Argentyna i Włochy.

W 2003 roku, 10 lat po początkowych pracach rozwojowych, twórcy z Cambridge ponownie przeglądnęli kursy. Dodali nowe zadania, które zostały przetestowane w ośrodkach na całym świecie (Japonia, Libia, Portugalia, Tajlandia i Wielka Brytania).

Przeprowadzono łącznie 4000 testów próbnych. Po analizie wyników, testy dla Młodych Uczących się zostały zrewidowane i uruchomione w styczniu 2007 roku. Nauczyciele na całym świecie wyrazili swoje uznanie!

Dwadzieścia lat po początkowych pracach rozwojowych, egzamin został ponownie zaktualizowany. Od stycznia 2014 roku testy w wersji papierowej zawierają nowe grafiki, które motywują i angażują młodych uczniów. Ponadto pojawiły się testy komputerowe.

Czym tak naprawdę jest Egzamin Cambridge Young Learners?

Najprościej mówiąc sprawdza on poziom Twojego dziecka w języku angielskim w kilku obszarach: rozumieniu ze słuchu, czytaniu, pisaniu oraz mówieniu.

Wtedy Ty − jako rodzic - możesz poznać mocne strony Twojego dziecka w Angielskim. Dzięki czemu zobaczysz, jak wypada na tle rówieśników i możesz zdecydować jak dalej pokierować jego językową edukacją

Egzamin ten zapewnia niezbędny fundament dla językowej podróży Twojego dziecka. Co ważne − jest przeprowadzany w bardzo przyjaznej formie, przez osoby przygotowane do pracy z dziećmi. Co gwarantuje brak stresu i presji, które często towarzyszą innym egzaminom.

A wyniki egzaminu przede wszystkim MOTYWUJĄ dzieci do dalszej nauki (w przeciwieństwie do nudnych i przestarzałych ocen numerycznych, jakie dostaje w szkole).

Co oznacza, że dziecko nie musi bać się porażki. Na koniec otrzymuje wyniki w postaci zakolorowanych tarcz, które pokazują jak dobrze opanowało materiał.

warto uczyć się w szkole językowej

To nie tylko test, ale to klucz do otwarcia drzwi do przyszłych sukcesów, zarówno edukacyjnych, jak i zawodowych, dla Twojego dziecka.

To też niezwykła szansa dla Twojego dziecka, aby rozpocząć swoją edukacyjną podróż z pewnością, że jest wspierane przez światowej klasy instytucję.

Co tak naprawdę zyska Twoje dziecko dzięki zdaniu tego egzaminu?

Przede wszystkim zyska zastrzyk motywacji i poczucia skuteczności. Przypomnij sobie dawne czasy, gdy miałaś 12 lat. Wyobraź sobie, że po przygotowaniu, zdałeś poważny egzamin z "Cambridge" w nazwie.

Czy nie byłoby to dla Ciebie powodem do radości, ale także do dumy, z tego, że zrobiłeś coś wielkiego? No właśnie!

Prawdziwy, zewnętrzny egzamin dla dziecka to nieoceniony pozytyw nie tylko w obszarze nauki języka, ale też rozwoju osobistego. W ten sposób Twoje dziecko może wyprzedzić swoich rówieśników o całe "życiowe kilometry".

Egzamin Cambridge Young Learners:

✅ Uczy pewności siebie.
Po tym jak Twoje dziecko przekona się, że egzamin to nic strasznego, to z mniejszym stresem i strachem, a z większą ochotą będzie podchodzić do wyzwań egzaminacyjnych w przyszłości. Co ułatwi mu jego edukacyjną podróż i zapewni spokój.

✅ Uczy koncentracji w dążeniu do celu
Co bardzo się przydaje się w dorosłym życiu, budowaniu kariery i rozwijaniu własnych zainteresowań.

✅ Daje poczucie sukcesu, co zbuduje wysoką samoocenę.
Twoja pociecha otrzyma certyfikat, na którym ilość zakolorowanych tarcz daje informację o poczynionych przez dziecko postępach w nauce.

✅ Daje faktyczne świadectwo osiągniętego poziomu i to przez tak prestiżową instytucję, jaką jest Cambridge Assessment English, które jest częścią Uniwersytetu w Cambridge - tam właśnie sprawdzane są egzaminy. Bardziej prestiżowo, uczciwiej i rzetelniej już się nie da.

Wyznacza etap edukacji językowej
Po egzaminie Young Learners nie będzie dla niego stresem myśl o zdaniu egzaminów B2 First czy C1 Advanced, które dają dowód znajomości angielskiego na całe życie.

✅ Pokazuje poziom kursu językowego, na które uczęszcza dziecko – niewiele szkół językowych decyduje się na wprowadzanie kursów z egzaminami zewnętrznymi, bo w ten sposób oceniane są nie tylko dzieci, ale cała szkoła.

Sprawdza wszystkie sprawności językowe: rozumienie ze słuchu, czytanie, pisanie oraz mówienie. Wszystkie te wyniki z egzaminu Cambridge mogą zostać wpisane na świadectwie szkolnym w rubryce osiągnięcia dodatkowe.

Co ten egzamin oznacza dla rodziców?

warto uczyć się w szkole językowej

Tu i teraz zapisując swoje dziecko na egzamin upewnisz się, że jest na właściwej drodze. A w przyszłości?

Zyskasz wdzięczność swojej pociechy. Twój syn/córka, jako już dorosła osoba, przyjdzie do Ciebie i podziękuję Ci, że zachęciłaś go do działania. Jest duża szansa, że usłyszysz coś w stylu:

Dziękuję Ci mamo i tato, że nauczyliście mnie sięgać po swoje, bo teraz mogę…(i tutaj wstaw, wszystko, czego pragniesz dla swojego dziecka).:

Możliwe też, że rodzina, znajomi, czy też przyjaciółki pochwalą Cię, że dobrze wychowałaś córkę/syna, że tak świetnie sobie radzi na studiach i w życiu.

No dobra, ale…

"Jak właściwie moje dziecko ma się przygotować do tego egzaminu?  Nie mam tyle czasu, żeby siedzieć z nim codziennie nad angielskim!"

Jeśli zadajesz sobie teraz to pytanie, to już odpowiadam.

Bez obaw. Nie musisz. Przygotowałem specjalnie dla ciebie kurs stacjonarny w Goleniowie (niedaleko Szczecina), który pomoże Twojemu dziecku przygotować się do egzaminu bez kucia i Twojej pomocy. Nawet jeśli Twój/Wasz grafik jest napięty.

Kurs NGL Odkrywaj Świat jest w 60% oparty na podręcznikach Look od National Geographic Learning. Pozostałe 40% to nasze zmiany i poprawki oraz dodatki, które uatrakcyjniają kurs i wzmacniają motywacje oraz możliwość mówienia.

Jestem tutaj po to, aby zbudować razem z Tobą świat, w którym komunikacja nie jest przeszkodą dla nikogo. Ale nie zrobię tego samemu - do tego potrzebny jesteś właśnie Ty - zmieniając życie swojego dziecka, krok po kroku możesz zmienić cały świat.

Jak powiedział Nelson Mandela:

"Edukacja to najpotężniejsza broń, w jaką możesz wyposażyć swoje dziecko, żeby zmieniło świat."

Co dalej?

Jeśli brzmi to dla Ciebie interesująco i chcesz, aby i Twoja pociecha otrzymała taką "iskierkę", która rozpali w nim motywację, zwiększy pewność siebie i nauczy sięgać po swoje, to…

Już dziś zrób pierwszy krok i kliknij przycisk poniżej. Przejdziesz do strony, z której dowiesz się więcej.

Kliknij tutaj i dowiedz się, dlaczego warto zapisać dziecko na kurs NGL Odkrywaj Świat

Nigdy nie leciałeś samolotem?

Słabo (lub w ogóle nie) mówisz po angielsku?

Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przygotowaliśmy ebooka, który zawiera

52 najczęściej używane zwroty w języku angielskim!

Na pewno przydadzą Ci się one podczas zagranicznych podróży. Czego dokładnie się nauczysz z naszego ebooka? Dzięki temu przewodnikowi będziesz w stanie swobodnie:

  • poruszać się po lotnisku 🛩️
  • zamówić posiłek w restauracji 🍝
  • wynająć samochód 🚗
  • poprosić o pomoc 🛟
  • zameldować się w hotelu 🏨

Kliknij przycisk obok, aby kupić 28-stronnicowy Niezbędnik Początkującego Podróżnika, który uratuje Ci skórę podczas zagranicznego wyjazdu:

Jeśli ten artykuł dał Ci jakąś wartość, to podziel się nim w mediach społecznościowych lub przez mejla:

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.