egzaminy Cambridge

WITAMY na stronie poświęconej egzaminom z języka angielskiego oferowanym przez Cambridge Assessment English. Nasza szkoła jest jedynym w Goleniowie oficjalnym partnerem centrum egzaminacyjnego, co oznacza, że tylko u nas możesz zdawać egzaminy Cambridge!

Tatiana i Michał Nowakowscy,
właściciele CJO EFFEKT

egzaminy Cambridge

Dlaczego warto zdawać egzaminy Cambridge?

Krótko mówiąc, bo to powszechnie uznawany prestiż w znajomości angielskiego!

Dzieci budują poczucie sprawstwa i własnej wartości

Możesz umieścić certyfikat Cambridge w CV lub na świadectwie swojego dziecka

Ułatwisz sobie zdobycie wizy lub imigracji

Łatwiej zaczniesz studia za granicą (np. bez egzaminów)

W pierwszej kolejności zostaniesz zakwalifikowany do Erasmusa

Możesz mieć o 16% większe zarobki

61% pracodawców będzie Cię uważało za bardziej atrakcyjnego kandydata

Twój angielski zostanie rozpoznany w ponad 25 000 firm i instytucji na całym świecie

Poziomy

Kto może zdawać jaki poziom w jakim wieku

Egzaminy Cambridge obejmują egzaminy dla dzieci (pre A1 Starters, A1 Movers, A2 Flyers), młodzieży szkolnej (A2 Key for Schools, B1 Preliminary for Schools, B2 First for Schools) oraz dla dorosłych (A2 Key, B1 Preliminary, B1 Business Preliminary, B2 First, B2 Business Vantage, C1 Advanced, C1 Business Higher, C2 Proficiency).

ImageImageImageImage

pre-A1

Na tym poziomie dzieci w wieku 8-10 lat zdają egzamin Pre A1 Starters. Trwa ok. 45 minut i pomaga dziecku w rozwijaniu umiejętności rozumienia podstawowych treści internetowych w języku angielskim, nauce angielskiego poprzez zabawę przy słuchaniu piosenek, oglądaniu telewizji czy czytaniu w języku angielskim oraz w poznawaniu kolegów i koleżanek posługujących się językiem angielskim jako językiem obcym.

A1

Na tym poziomie dzieci w wieku 9-11 lat zdają egzamin A1 Movers. Trwa nieco ponad godzinę. Ten egzamin pomaga dziecku w rozwijaniu umiejętności rozumieniu prostych poleceń lub przeprowadzania podstawowych i krótkich rozmów, nauce rozumienia prostych ogłoszeń i instrukcji w języku angielskim oraz nauce pisania prostych notatek i zapisków, z umiejętnością podania czasu, daty i miejsca.

A2

Na tym poziomie można zdawać dwa egzaminy: A2 Flyers (dla dzieci 10-12 letnich; trwa ok. 1h i 15 minut) oraz A2 Key for Schools (dla dzieci/młodzieży 11-14 lat; trwa ok. 1h i 30-40 minut). Egzamin A2 Key for Schools oraz test A2 Flyers są na tym samym poziomie, ale pierwszy z nich jest przeznaczony dla starszych słuchaczy, którzy potrafią budować dłuższe wypowiedzi pisemne. Ponadto, istotne jest, czy słuchacze są jeszcze dziecinni, czy bardziej dojrzałą młodzieżą, gotową na inne podejście do egzaminu.

B1

Na tym poziomie są dostępne egzaminy B1 Preliminary, B1 Business Preliminary i B1 Preliminary for School. Ten ostatni jest przeznaczony dla młodzieży w wieku 13–16 lat. Poszerza opanowany na niższych poziomach materiał z zakresu pisania i mówienia o m.in. umiejętności wyrażania opinii oraz opisywania uczuć. B1 Preliminary  jest przeznaczony dla dorosłych. Zawiera tematy dotyczące codziennego życia, np. pracy lub związków międzyludzkich. Egzamin B1 Business Preliminary jest przeznaczony dla osób, które chcą pokazać pracodawcom, że mają dobrą praktyczną znajomość języka angielskiego, którą potrafią się posługiwać w codziennych sytuacjach biznesowych. Wszystkie testy na poziomie B1 trwają ponad 2 godziny.

B2

Podobnie jak na poziomie B1, tutaj są dostępne trzy egzamin B2 First, B2 Business Vantage i B2 First for School. Test B2 First for Schools to najpopularniejszy na świecie certyfikat językowy dla uczniów w wieku 15–18 lat. Uczy samodzielnej i skutecznej komunikacji w języku angielskim, rozwija inteligencję i asertywność ucznia. Egzamin B2 First jest dowodem osiągnięcia poziomu języka, który umożliwia skuteczną komunikację
w środowisku anglojęzycznym. Oba testy trwają 209 minut czyli ok 3 i pół godziny. Z kolei egzamin B2 Business Vantage dotyczy znajomości Business English na poziomie B2, co pomaga w staraniach o nowe miejsca pracy, awans lub rozwój kariery. Trwa niecałe 3 godziny.

C1

Na tym poziomie można zdawać egzamin C1 Advanced oraz C1 Business HigherC1 Advanced jest potwierdzeniem znajomości języka na poziomie zaawansowania umożliwiającym rozpoczęcie studiów po angielsku. Pozwala płynnie porozumiewać się w rozmaitych sytuacjach, na uczelni i w pracy. Trwa niecałe 4 godziny. Natomiast C1 Business Higher jest ostatnim z trzech poziomów egzaminów biznesowych. Treść jest oparta na zadaniach dotyczących codziennych zagadnień związanych z pracą i biznesem, i ma na celu rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w tym kontekście. Trwa ok. 3 godzin.

C2

Na najwyższym poziomie dla nierodzimych (nie-najtiwów) użytkowników języka można zdawać egzamin C2 Proficiency. To najwyższa kwalifikacja potwierdzająca doskonałą, płynną znajomość języka angielskiego, która umożliwia porozumiewanie się w całkowicie swobodny sposób. Również trwa prawie 4 godziny.

Szukam informacji o konkretnym egzaminie

Gdzie mogę je znaleźć?

Egzaminy YLE, czyli dla dzieci w wieku 8-12 lat

podstrona w budowie

for Schools, czyli egzaminy dla młodzieży szkolnej

podstrona w budowie

Egzaminy dla dorosłych z ogólnego języka angielskiego

podstrona w budowie

Egzaminy biznesowe na B1, B2 i C1

podstrona w budowie

Ale o co w tym wszystkim chodzi?

Dlaczego powinienem w ogóle interesować się egzaminami Cambridge?
ImageImageImage

Kto to organizuje? Cambridge Assessment English, który jest częścią Uniwersytetu Cambridge (drugi najstarszy w Anglii i trzeci najstarszy na świecie) i pomaga
w nauce praktycznego języka
oraz w zdobyciu
międzynarodowych certyfikatów, które potwierdzają
znajomość angielskiego.

Czy oceny i testy są najważniejsze? Nie, dla Cambridge Assessment English uczenie się języka angielskiego to coś więcej niż oceny i egzaminy. To przede wszystkim rozwijanie sprawności językowych i nabieranie pewności w praktycznym posługiwaniu się językiem obcym w różnych sytuacjach. Przy odpowiednim wsparciu, nauka języka może być fascynującą podróżą, Cambridge Assessment English jest z Tobą, na każdym etapie nauki.

Jak to wygląda na świecie? Kilka danych liczbowych w skrócie:

  • 5,5 miliona kandydatów rocznie
  • ponad 25 000 instytucji uznaje certyfikaty Cambridge English Qualifications
  • istnieje ponad 2800 centrów egzaminacyjnych w 130 krajach
  • ponad 50 000 ośrodków przygotowujących (w tym nasz w Goleniowie!)
  • egzaminy są tworzone od 1913 roku

Czym się charakteryzują egzaminy Cambridge English Qualifications? To egzaminy, dzięki którym nauczysz się angielskiego lepiej i bardziej efektywnie. W każdym momencie nauki te egzaminy pomagają
wyznaczyć jasny i możliwy do osągnięcia cel językowy.
Każdemu z egzaminów odpowiada jeden poziom
Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego
(CEFR). Dzięki temu, możesz dokładnie określić swój
poziom mówienia, pisania, czytania oraz rozumienia ze
słuchu i zaplanować ile chcesz się nauczyć w trakcie kursu.

Jakie są rodzaje Cambridge English Qualifications? W ramach Cambridge English Qualifications tworzone są trzy rodzaje egzaminów:

  • dla uczniów w wieku szkolnym
  • ogólne - dla dorosłych i studentów
  • biznesowe - dla pracowników i pracodawców

Innymi słowy, jeśli myślisz o nauce w wymarzonej szkole lub studiach za granicą albo  o dobrej pracy w międzynarodowej firmie, to na pewno łatwiej osiągniesz swój cel z certyfikatem Cambridge English.

Egzaminy Cambridge (czyli Cambridge English Qualifications) pomagają uczniom ulepszać ich angielskiego na każdym kroku

Jak wyglądają egzaminy YLE: Pre A1 Starters, A1 Movers and A2 Flyers? Jak pomagają dzieciom uczyć się angielskiego?

Jak to wygląda w praktyce? Zobacz Speaking test do egzaminu A2 Flyers w wykonaniu Michaeli

Czy jesteś zainteresowany zdawaniem egzaminu Cambridge?

Jeśli tak, wypełnij niezobowiązujący formularz: