języki na wakacje
pomoce naukowe
/
Michał A. Nowakowski

Opublikowano:  30 czerwca 2017
Zaktualizowano: 30 czerwca 2017
Ilość komentarzy: 0

Skomentuj artykuł

Języki na wakacjach

Urlop, wyjazd, wczasy. Często w Polsce, czasem za granicą. I „tutaj” i tym bardziej „tam” język polski nie wystarczy. Jakie więc języki przydadzą się na wakacjach?
Od tygodnia dzieci w Polsce mają wakacje, a to oznacza, że rodzice zaczynają je zabierać ze sobą na wyjazdy i to często do innych krajów. Jak podszkolić języki na wakacjach?

Być może jesteś w tej chwili w obcym kraju i chciałbyś przypomnieć sobie lub w ogóle się nauczyć zwrotów językowych przydatnych podczas zwiedzania nowych miejsc. Pomyśleliśmy sobie, że przydałyby Ci się słowa i zwroty dotyczące podróżowania, czyli tak zwane rozmówki. Pochodzą one z serwisu bab.la.

Języki na wakacjach: ANGIELSKI

Językiem angielskim posługuje się ponad miliard osób, a można się nim porozumiewać w takich krajach jak: Antigua i Barbuda, Australia, Bahamy, Barbados, Belize, Botswana, Dominika, Fidżi, Filipiny, Gambia, Ghana, Grenada, Gujana, Hongkong, Indie, Irlandia, Jamajka, Kamerun, Kanada, Kenia, Kiribati, Lesotho, Liberia, Malawi, Malta, Mauritius, Mikronezja, Namibia, Nauru, Nigeria, Nowa Zelandia, Pakistan, Palau, Papua-Nowa Gwinea, RPA, Rwanda, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyny, Samoa, Seszele, Sierra Leone, Singapur, Somalia, Sri Lanka, Suazi, Sudan, Sudan Południowy, Stany Zjednoczone, Tonga, Trynidad i Tobago, Tanzania, Tuvalu, Uganda, Vanuatu, Wielka Brytania, Wyspy Marshalla, Wyspy Salomona, Zambia, Zimbabwe. Oczywiście ta lista nie jest zamknięta i rozszerza się cały czas.

Języki na wakacjach: HISZPAŃSKI

Językiem hiszpańskim włada ok. 600 milionów osób, a można się w nim porozumiewać w takich krajach jak: Andora, Antyle Holenderskie, Argentyna, Boliwia, Brazylia, Belize, Chile, Dominikana, Ekwador, Filipiny, Gibraltar, Gwatemala, Gwinea Równikowa, Hiszpania, Honduras, Izrael, Kanada, Kolumbia, Kostaryka, Kuba, Maroko, Meksyk, Nikaragua, Panama, Paragwaj, Peru, Sahara Zachodnia, Salwador, Stanu Zjednoczone (południowa część i Portoryko), Trynidad i Tobago, Urugwaj, Wenezuela.

Języki na wakacjach: ARABSKI

Językiem arabskim posługuje się ponad 420 milionów osób, a można się w nim porozumieć w takich krajach jak: Algieria, Arabia Saudyjska, Bahrajn, Czad, Dżibuti, Egipt, Erytrea, Irak, Izrael, Jemen, Jordania, Katar, Komory, Kuwejt, Liban, Libia, Maroko, Mauretania, Oman, Somalia, Sudan, Syria, Tunezja, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Dobra wiadomość jest taka, że w serwisie bab.la dostępne są rozmówki zawierające powyższe tematy w ponad 20 językach. Wystarczy, że zmienisz parę językową po lewej stronie u góry (pod menu).

Życzymy udanych (nie tylko językowo) wakacji!

Kim jest autor tekstu?
radość z mówienia

Michał A. Nowakowski

Facebook

Człowiek: wizjoner/indywidualista. Anglista/lektor języka angielskiego od 2006, dyrektor CJO EFFEKT od 2010 roku, a właściciel od 2011.

Nigdy nie leciałeś samolotem?

Słabo (lub w ogóle nie) mówisz po angielsku?

Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przygotowaliśmy ebooka, który zawiera

52 najczęściej używane zwroty w języku angielskim!

Na pewno przydadzą Ci się one podczas zagranicznych podróży. Czego dokładnie się nauczysz z naszego ebooka? Dzięki temu przewodnikowi będziesz w stanie swobodnie:

  • poruszać się po lotnisku 🛩️
  • zamówić posiłek w restauracji 🍝
  • wynająć samochód 🚗
  • poprosić o pomoc 🛟
  • zameldować się w hotelu 🏨

Kliknij przycisk obok, aby kupić 28-stronnicowy Niezbędnik Początkującego Podróżnika, który uratuje Ci skórę podczas zagranicznego wyjazdu:

Jeśli ten artykuł dał Ci jakąś wartość, to podziel się nim w mediach społecznościowych lub przez mejla:

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.